Informace
Proč se ubytovat u nás?
- Cena. Popravdě níž už s cenou jít nejde, když chceme zachovat kvalitu.
- Ubytování v centru. 5 minut pěšky je skvělá nonstop pekárna a večeři nebo pivko najdete stejně daleko.
- Rychlý Internet. Máme dvě samostatná připojení s rychlostí 30mb/s rozdělených do 4 WiFi sítí.
- Satelitní TV s českými, slovenskými a německými programy.
- Parkování. Před penzionem jsou 4 místa zdarma, 50m daleko je placené parkoviště s 12 místy, parkovací garáž je 500m daleko. Více…
- Prostorné pokoje, žádné kamrlíčky pro hobity.
- Velký pracovní stůl nevyhnutelný pro hosty na pracovní cestě u nás nechybí.
- Kuchyně a jídelny apartmánů jsou nové, plně vybaveny mikrovlnkou, varnou konvicí, vařičem a nádobím.
- Bezpečnost. Do budovy penzionu se dostanou jenom hosté a vždy jste minimálně za dvěma dveřmi.
- Konferenční místnost, pokud se potřebujete s někým potkat a pracovat.
- Stylové pokoje. Na stěnách nevisí obrázky z vesnické poutě, ale lehce provokativní díla Tchekirova.
- Čistota. Uklízíme pečlivě po každém hostu. Když jste u nás déle, pravidelně měníme ručníky a povlečení.
- Pro alergiky. Matrace, povlečení a jiné vybavení nedráždí ani těžké alergiky.
- Povlečení na postelích je z egyptské bavlny německé firmy KAEPPEL.
- Pejsky i kočičky ubytováváme. Sami jednoho hlídacího pejska máme.
- Úschovna kol a kočárků, kterou využijí hlavně hosté, kteří přijeli za turistikou nebo po cyklostezce.
- Zahrada za penzionem je k dispozici spolu s lavičkami a grilem, na kterém si můžete něco smahnout.
- Maminky s miminky můžou využít naši postýlku s vybavením pro nejmenší (vanička, sušák a pod.).
- Máme vlastního ducha, po kterém jsme penzion pojmenovali. Přečtěte si o něm.
Pozvání majitelky
Pro hotelový personál jste jen práce. Pro nás jste opravdu host – přečtěte si, s jakými cíli jsem před 10 lety penzion založila. Číst dál…
Stále nejste přesvědčeni?
tak to nám nezbývá nabídnout ještě víc
Tipy na výlet
Aneb co je k vidění zajímavého v Ústí
Pěšky kousek od penzionu
- Mozaika Miroslava Houry
- 2 minuty od penzionu Komtesa je možno shlédnout mozaiku z konce 80. let, která je dílem Miroslava Houry a zdobí budovu magistrátu na Mírovém náměstí. Mozaika se svými 450 metry čtverečními patří k největším v Evropě. Skládá se z několika tisíců dílů a zajímavostí je i to, že na ní není jediný komunistický symbol jako na mnoha jiných dílech, která byla v té době vytvořena. Uprostřed mozaiky byl ovšem nápis ‚Veškerá moc v Československé socialistické republice patří pracujícímu lidu‘, který po roce 1990 chtělo po autorovi tehdejší vedení města odstranit. Miroslav Houra nápis nahradil bílým domem, svým tradičním motivem převozníka na Sázavě z vlastního rodiště. Miroslav Houra zemřel v roce 2006.
- Kostel Nanebevzetí Panny Marie
- Pouze 3 minuty pěšky od penzionu Komtesa v centru města pod Mírovým náměstím se nalézá Římskokatatolický arciděkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie. Byl postaven kolem roku 1318 německými kolonisty, po zničení husity obnovován v letech asi 1450-1530, dnešní podoba pochází z konce 19. století, kdy byl přestavěn v novogotickém stylu. Věž kostela se může honosit titulem nejšikmější věž ve střední Evropě. Naklonila se po zásahu leteckých pum na konci druhé světové války. Na 65 metrů své výšky se věž vychyluje od kolmice o více než dva metry. V kostele se nachází zvon Zuzana, který je s dolním průměrem 165 cm největším zvonem okresu Ústí nad Labem.
- Správní budovy Spolchemie
- Od kostela Nanebevzetí Panny Marie , který se nachází pod Mírovým náměstím pouze 3 minuty od penzionu Komtesa se můžete vydat podél obchodního centra Forum a obchodního domu Labe Revoluční ulicí ke správní budově Spolchemie. V roce 1930, kdy byl administrativní palác Spolku pro chemickou a hutní výrobu dostavěn, si se svými 44 metry výšky vydobyl postavení nejvyšší budovy Československa. Za její předobrazy se dají považovat administrativní komplexy v severoněmeckém Hamburku. Budova je už od svého dostavení považována za jednu z ústeckých dominant. Její interiér zároveň ukrývá cenný technický poklad – jeden z posledních funkčních páternosterů v Česku. Autorem soch nad vstupem do budovy je sochař Hugo Lederer (1871 Znojmo – 1940 Berlín). „Byla to jedna z nejhonosnějších budov ve městě své doby. Výrazně se zapsala do tváře Ústí nad Labem,“ přibližuje hodnotu stavby historik Martin Krsek.
- Muzeum města Ústí nad Labem
- Ve zrekonstruovaném muzeu vznikly výstavní prostory pro krátkodobé výstavní projekty, přednáškové místnosti a ateliéry muzejní pedagogiky. Součástí muzea je také knihovna se studovnou. K největším souborům patří sbírky přírodovědné, které vznikaly také již na konci 19.století. Obsahují početné a významné soubory dokumentující především přírodu severozápadních Čech, Českého středohoří a Krušných hor. Nalezneme zde tisíce geologických vzorků minerálů, hornin a doklady paleontologické. Nalezneme zde také herbář, početné jsou zvláště soubory entomologické, atraktivní jsou sbírky zoologické s řadou zajímavých preparátů. V souvislosti s výstavbou v historickém centru města Ústí nad Labem v posledních desetiletích se rozrostly také sbírky archeologické. Muzeum má velmi bohatý kalendář akcí a bezesporu se nikdo, kdo jej navštíví, nemůže nudit. Atrium muzea je zpřístupněné jako oddychová zóna v centru města.
- Letní kino pro 3500 návštevníků
- Po 5 minutách od penzionu Komtesa dojdeme k letnímu kinu, jedná se o rozlehlý lesopark přímo v centru města. V tomto unikátním letním kině ve výhledu divákům nepřekáží jediný sloup. Před deštěm se pod střechou schová 3 500 návštěvníků a tvoří tak největší zastřešenou plochu amfiteátru v České republice. Areál parku s letním kinem a přírodním divadlem o rozloze téměř 3,4ha má unikátní polohu na jihozápadně orientovaných stráních nad centrem města Ústí nad Labem. Prostor je součástí bloku vymezeného ulicemi Rooseveltova, Churchillova, Stroupežnikého a Bělehraská. Takto rozlehlý prostor zeleně mohl expanzivní výstavbě města odolat jen díky svažitosti pozemků a obtížnosti základových poměrů, hrozících sesuvy. Hlavní přístup do areálu je z ul. Churchillova, kam jsou orientované reprezentativní vily, jejichž pompézní zahrady byly přeměny na park a následně na dnešní letní kino. Většina těchto dříve rezidenčních vil nejbohatších rodin města slouží v dnešní době jako vyšší městská vybavenost s převažující kulturně-vzdělávací a společenskou funkcí. Letní kino má přes léto velmi bohatý program, o kterém pravidelně informujeme hosty na našem Facebooku.
Autem, kolem, busem
- Hrad Střekov
- Určitě navštivte hrad Střekov. Upravená hradní zřícenina na sto metrů vysoké znělcové skále na pravém břehu Labe tvoří na jihu města výraznou dominantu. V jeho spodní části se nachází restaurace s vinárnou Kovárna a již nad hradním nádvořím gotická restaurace a cukrárna s terasou, která má impozantní výhled na město a do labského údolí. Číst dál…
- Průčelská rokle
- Na pravém břehu Labe nedaleko Ústí nad Labem mezi obcí Brná a Němčí leží velmi ojedinělá Průčelská rokle. Údolí, které vzniklo erozivním působením Průčelského potoka se pyšní hned dvěma vodopády. Výří vodopád je nejvyšší vodopád Českého středohoří a jeden z nejvyšších vodopádů České republiky. Proč není tak znám je proto, že má velmi málo vody, ale také bezpochyby to, že jeho horní část je téměř nepřístupná a je možné část vidět z okolních skal. Celkově je vodopád 48 metrů vysoký.Číst dál…
- Státní zámek Velké Březno
- Státní zámek Velké Březno byl postaven v letech 1843 až 1845 pro tehdejšího nejvyššího purkrabího Českého království, hraběte Karla Chotka z Chotkova a Vojnína. V České republice je to jeden z nejmenších, velmi mladých a jednoznačně nejpůvabnějších zámků s luxusními interiéry. Zámecká zahrada je přírodním anglickým parkem s velkým množstvím vzácných keřů a stromů a na samotném Ústecku je velmi ojedinělá. V zámku je obřadní svatební síň a v turistické sezóně se zde pořádá velké množství atraktivních akcí. Na zámku se natáčely filmy Andělská tvář a Milenci a vrazi. Kolem zámku vede také cyklostezka a zastávka mezi Ústím a Děčínem vám přinese nezapomenutelný zážitek. Zámek je otevřen od dubna do konce října a je zde i parkoviště, restaurace a prodej upomínkových předmětů. Více infromací naleznete na webu zamek-vbrezno.cz.
- Exkurze v pivovaru Březňák
- Pokud jste už někdy ochutnali velkobřezenské pivo a chcete nasát mimo jiné také jedinečnou atmosféru pivovaru, tak máte možnost prohlédnout si jeho výrobu ve všech hlavních provozech i s výkladem průvodce. Bude vám ukázána i klasická technologie vaření českého piva. Při prohlídce ochutnáte velkobřezenské pivo přímo v pivovaru a budete mít i možnost koupit si značkové sklo a suvenýry. Pivovar má otevřeno pro jednotlivce každou sobotu ve 14:30 z vrátnice pivovaru. Pro skupiny nad 10 osob jsou prohlídky možné denně, stačí se objednat. Číst dál…
- ZOO v Ústí nad Labem
- Již v roce 1908 Heinrich Lumpe, ústecký podnikatel a uznávaný ornitolog, založil soukromou přírodní ptačí rezervaci nazvanou Lumpepark. Na příkrém svahu nechal vybudovat nesčetné kaskády a vodopády a svah osázel vzácnými dřevinami. Později založil i srnčí oboru. Největšího rozmachu dosáhla ZOO v 70. letech, kdy se rozrostla na dnešních téměř 30 ha. Postavily se nové pavilony a v horní části ZOO byly vybudovány velké výběhy pro nosorožce, žirafy, slony, zebry a antilopy. V ústecké ZOO se již povedlo rozmnožit mnoho druhů vysoce ohrožených zvířat, např. orangutana bornejského, levharta mandžuského, parosničku rajskou, nosorožce tuponosého, jelena bělohubého či osla somálského. ZOO nabízí také velké množství zážitkových programů. Ve 180-ti druzích zde žije přibližně 2000 kusů zvířat z celého světa. Nechybí zde stánky s občerstvením, hrací koutky se zvířátky a restaurace. V ústecké ZOO můžete trávit celý den. ZOO je z centra města dostupná městskou hromadnou dopravou z Mírového náměstí (cca 200 m od Hlavního nádraží), trolejbusové linky č. 51, 55, 56, 57, 58, 59 směr Krásné Březno, zastávka je nedaleko hlavního vchodu v Drážďanské ulici. Do ZOO je možno vstoupit i horním vchodem z ulice Výstupní, kde je k dispozici také malé parkoviště.